Јове Г. Поповића 9, Врбања, Бања Лука
26. мај 2026.

Додјела награде за калиграфију

На републичком међународном конкурсу „Светосавље и наше доба“, наша ученица Софија Вулета (IV²) остварила је велики успјех освојивши 3. мјесто за калиграфију, уз менторство учитељице Јелене Шмит. Посебно смо срећни што је по први пут неко од наших ученика, који годинама освајају награде за калиграфију, лично присуствовао свечаној додјели признања и изложби радова у Новом Саду. Свечаност, која је одржана 23.5.2026. године, је окупила награђене ученике и менторе из више земаља региона, а изложени радови показали су богатство дјечијег стваралаштва, труда и љубави према његовању традиције и лијепог писања.

Честитамо још једном Софији и учитељици Јелени Шмит на овом вриједном признању.

Прилог РТВ 1, у којем говори и наша Софија, можете погледати на линку: