Дани сјећања у нашој школи
У седмици од 22. до 25. априла наша школа је обиљежила Дан сјећања на жртве геноцида у Другом свјетском рату. Тим поводом, наставница историје, Свјетлана Касаловић, одржала је историјске часове у свим одјељењима предметне наставе, а ученици су припремили богат садржај. Израђени су информативни и едукативни панои, постављена изложба са фотографијама и литературом, а све у организацији ученика 9. разреда, додатне наставе из историје, историјске секције, ученика одјељења 6-1, као и наставница Свјетлане Касаловић, Биљане Гламочак и Ранке Гаврановић. Кроз заједнички труд и ангажман, ученици и наставници показали су важност памћења историје и његовања културе сјећања на невине жртве. У недјељу, 27.априла ученици 8. и 9. разреда ће присуствовати обиљежавању Дана сјећања на страдале жртве геноцида у Доњој Градини.











Повезани чланци
-
Спот за химну школе Станко Ракита
01/06/2026 -
Испраћај у пензију
01/06/2026 -
Матурант Милан Шарић изнад свих животних препрека
01/06/2026 -
Добитници дипломе Вук Караџић
01/06/2026 -
Ученик генерације Никола Топић
01/06/2026